>

Mi medaber Ivrith ?

#
Mi medaber ivrith ?
Im jesch kan Chevreh-SGE sche maavinim Ivrith, bewakaschah, hineh jesch Makom le se. Ani baazmi lo kotev o koreh be Ivrith, aval medaber we mevin dai tov. Ani helid haaretz. Korim li Pinchas.
Ulai efschar lakim EFC ivrih....
#
Ani mi-germania, ani lo medaber ivrith.  
#
As mi limed otcha laanot li, ech sche assitah ?
#
Pinchas, tagid li bewakascha, lama ata medaber kolkach ra al haaretz kol hasman? Ma kara lecha ba'aretz?
#
Ruben schrieb:
Pinchas, tagid li bewakascha, lama ata medaber kolkach ra al haaretz kol hasman? Ma kara lecha ba'aretz?



Ani lo medaber rah al haaretz, ani medaber ra al Matzav memschalti, sche choschew sche kidai lis-chow et arzoth ha brit al ha agalah scheloh meachorav,
we lo rozeh leahvin, eifo sche nimzaim -ba lev schel ha aravim-, we sche zarich litragel lachschov otanuh beneihem, we lo be Florida. Ani margisch oti joter Aravi, me amerikai o europäi. Ha schoresch schel kol ha mischpachah scheli ba aretz hu germani. Aval kulam ohavim kwar ochel Aravi, musika aravit (ok, be safah ivrith, ki lo medrabrim aravit), ve od harbe dwarim sche beemeth matimim la ezor. Af echad lo mamasch zarich the western style schamah. En kolkach harbe Hewdel beenei ha Kulturot. Zarich sche hijeh dialog, we zarich paschut meod lilmod reschit kol gam aravit schama, bimkom anglit. As, kacha ani choschew, hakol jachol lalechet maher le kiwun jafeh. Ech sche lo hijeh,
od meat lo hijeh schemen. We as kwar lo nijeh kwar kolkach chaschuwim. Se hijeh ha sof schelkol ha Injan, we as ulai kwar nijeh aretz ben United Near East Union...("Lama lo, lama lo achschav, ma sche betach jawoh kwar machar" schar Arik Einstein)
#
Ani karega ba'aretz...essrim maalot we schemesh.....ejse chaim!...
#
gam ani medaber ivrit ech she efshar lenachesh mi ha nick sheli

walla ruben kef lecha......
#
revivo schrieb:
gam ani medaber ivrit ech she efshar lenachesh mi ha nick sheli

walla ruben kef lecha......



Chawal sche en lecha Tmuna mimcha ba Steckbrief schelcha. As lo efschar lirot,
im ata gam kase Chatich...

@ Ruben
Kol tow lecha, jafe sche ata nehene. Ani od meat gam tass le schama. As taschir li od Falafel ba Schuk Bezalel we al tigmor et ha kol...  ,-)
#
Raziti leagid she ani gam medaber ivrit.. ve naim lirot she jesh od chevre (jehudim..) she medabrim ivrit.
tamid hashavti-kshe hayaiti ba arez, she ani hayachid ba medina  she ohed et ha kvutza mispar 1 mistaber shelo..
shmi Ron ani mi berlin...
ruben, derech agav ani maarich et a maamarim shelcha ba forum..eich haya baaretz?  
#
RonS schrieb:
Raziti leagid she ani gam medaber ivrit.. ve naim lirot she jesh od chevre (jehudim..) she medabrim ivrit.
tamid hashavti-kshe hayaiti ba arez, she ani hayachid ba medina  she ohed et ha kvutza mispar 1 mistaber shelo..
shmi Ron ani mi berlin...
ruben, derech agav ani maarich et a maamarim shelcha ba forum..eich haya baaretz?  


Alan Ron, toda raba lecha...chasarti me ha'aretz etmol....ejse kef haja....ani omer lecha...nu ma ata choschew neged Schalke? mischak meod kasche...
R.
#
Hi, Ata Zodek mishak kashe meod, aval oti yoter madig eich tiye haavira ba kvuza im kama me ha sahkanim lo ishaku beofen kavua, ve yaasu balagan..im ha kader iye megubash ve ishmor al kozer ruach, ani optimi..halevai ve nisachek shana habaa be eropa..

dash  
#
Mi mekir Idan Raichel we jodeah, im jesch lo tochnit lofiah ba swiwah ?
#
ani lo mekir oto, mizdaer..
#
Shalom chewre!

ma ata omer. medabrim ivrit? yoffi!

haivrit sheli lo mamash tov, aval bo inase.

Atem kulam mi germania?

Shalom,

Zipor
#
Vogelchen schrieb:
Shalom chewre!

ma ata omer. medabrim ivrit? yoffi!

haivrit sheli lo mamash tov, aval bo inase.

Atem kulam mi germania?

Shalom,

Zipor



Shalom Zipor,

ken, ani noladeti be Frankfurt. Achschaw ani gar be London. We ata?
ciao
R.
#
Ani naladeti rachok mi germania, aval achshav gar meaarbaim kilometer mi Frankfurt!

Ejze sachkan ahuv shelachem?


Sheli: Takahara, Meier...


Teilen